Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSvsgencGaleriLatest images       RADYOKayıt OlGiriş yap
Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
TakvimTakvim
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» MERHABA CANLAR
aleviliğin yok sayılan değerleri Icon_minitimeCuma Şub. 20, 2009 2:27 pm tarafından clkturanay

» Ben çaktım, O çaktı!
aleviliğin yok sayılan değerleri Icon_minitimePerş. Şub. 05, 2009 11:16 pm tarafından By_H@cKeRo

» Erzurumlu Uyanık bektaşi:)
aleviliğin yok sayılan değerleri Icon_minitimePerş. Şub. 05, 2009 11:14 pm tarafından By_H@cKeRo

» Anadolu Aleviligi
aleviliğin yok sayılan değerleri Icon_minitimePerş. Şub. 05, 2009 11:11 pm tarafından By_H@cKeRo

» aleviliğin yok sayılan değerleri
aleviliğin yok sayılan değerleri Icon_minitimePerş. Şub. 05, 2009 11:10 pm tarafından By_H@cKeRo

» Alevi Hukuku
aleviliğin yok sayılan değerleri Icon_minitimePerş. Şub. 05, 2009 11:09 pm tarafından By_H@cKeRo

» Aleviliğin Mezhep Anlayışındaki Yeri
aleviliğin yok sayılan değerleri Icon_minitimePerş. Şub. 05, 2009 11:08 pm tarafından By_H@cKeRo

» Alevilik Nasıl Doğdu ve Yayıldı?
aleviliğin yok sayılan değerleri Icon_minitimePerş. Şub. 05, 2009 11:07 pm tarafından By_H@cKeRo

» Aleviliğin oluşum Tarihi
aleviliğin yok sayılan değerleri Icon_minitimePerş. Şub. 05, 2009 11:06 pm tarafından By_H@cKeRo

» Sivas Madımak Oteli 2 Temmuz 1993
aleviliğin yok sayılan değerleri Icon_minitimePtsi Ara. 22, 2008 7:10 pm tarafından 044aylın

» senden oldu
aleviliğin yok sayılan değerleri Icon_minitimeCuma Eyl. 26, 2008 9:22 pm tarafından susarak__ozluyorum

» HASRET GÜLTEKİN
aleviliğin yok sayılan değerleri Icon_minitimeÇarş. Eyl. 03, 2008 5:23 pm tarafından susarak__ozluyorum

Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde Sivas Gençlik adresi saklayın ve paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde adresi saklayın ve paylaşın
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 148 kişi Ptsi Tem. 31, 2017 2:22 am tarihinde online oldu.
Anahtar-kelime
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama

aleviliğin yok sayılan değerleri

YazarMesaj
By_H@cKeRo

By_H@cKeRo

aleviliğin yok sayılan değerleri Empty
MesajKonu: aleviliğin yok sayılan değerleri   aleviliğin yok sayılan değerleri Icon_minitimePerş. Şub. 05, 2009 11:10 pm

Selçuklulardan, Osmanlı’ya Alevilerin kaderinde hep baskı, horlanma, yok sayılma katliamlar oldu. Cumhuriyet döneminde de farklı bakılmadı bizlere.Kimliklerimizi Alevi olduğumuz için uzun yıllar boyunca saklamak zorunda kaldık, ibadetlerimizi, ritüellerimizi gizli yaptık. İşe girerken, okula kayıt yapılırken, hatta seçimlerde adaylıklarda hep karşımıza “suç” gibi çıkarıldı Aleviliğimiz. Şimdilerde bizler, bir yandan AB müzakere süreci bir yandan da artık seslerimizi daha fazla yükseltmek, hak talebinde bulunmalarla yine gündemdeyiz.
AKP Hükümeti ve Başbakan Erdoğan’ın bakışı da diğer iktidarlardan farklı olmadı Aleviliğe; “Ali’yi sevmekse Alevilik, ben daha fazla Aleviyim” diyebildi. Ya da kendi ibadetlerini, kendi mekanlarında yapmak için cemevi isteyen Alevilere, “Türkiye’nin yüzde 99’u Müslüman. Aleviler de Müslüman. Cami herkes içindir. Aleviler de Camiye gelsin” dediler. Cemevi talepleriyle adeta dalga geçer gibi, “cemevleri cümbüşevi” yakıştırması yaptılar. sewgili dostlar bu anlatımlarımla şuraya gelmek istiyorum.bir vücut olarak kenetlenmeye her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var.herşey daha özgür ve katılımcaı bir dünya için..
http://www.denizehasret.eniyiforum.net

aleviliğin yok sayılan değerleri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-